Strona Stanu Dziewic Konsekrowanych 

Dla konsekrowanych


O nas...

Konsekracje

Wydarzenia

Zmarle

Dokumenty

Literatura

Linki

Kontakt


Strona Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego
pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski
ds. IFŻKESI


ks. K. Konecki

Centrum Promocji IFŻK zaprasza do lektury:

- Ecclesiae Sponsae Imago. Instrukcja na temat ordo virginum.

- Konsekracja dziewic w odnowie liturgicznej Soboru Watykańskiego II,
ks. Krzysztof Konecki

- Król pragnie twego piękna,
konferencje z Sympozjum o stanie dziewic, Katowice, 1-2.10.2021 r.

- Rady ewangeliczne na drodze do świętości w dziewictwie konsekrowanym,
materiały z Sympozjum poświęconego stanowi dziewic, Pelplin, 13.10.2018 r.

W sprawie zakupu tych książek prosimy kontaktować się z Anna Marią OV - tel.696 305 275 (sms)Zapraszamy:

KONSEKRACJA DZIEWICYJG

Zapisy do 5 października 2022, on-line
Instytut Teologii Życia Konsekrowanego we Wrocławiu zaprasza na Kurs Teologii Życia Konsekrowanego. Również w tym roku akademickim wykłady będą się odbywały on-line.
więcej informacji i zapisy

JG

1-4 grudnia 2022, Częstochowa
Podkomisja KEP ds. IFŻK zaprasza na coroczne rekolekcje, a w sobotę 3 grudnia na XVII Pielgrzymkę na Jasną Górę.
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych Żyć konsekracją poprowadzi abp Adrian Galbas SAC.
szczegóły i zapisy wkrótce


JG

10-14 maja 2023, Wadowice
Rekolekcje w milczeniu dla dziewic konsekrowanych DROGA MODLITWY WEWNĘTRZNEJ. Kontynuujemy temat modlitwy wewnętrznej, jako fundamentalny środek budowania więzi z Oblubieńcem. Odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Wadowicach. Zakwaterowanie w pokojach jednoosobowych.
Szczegóły wkrótce.
Zapisy Beata Bodzioch OV tel. 512981125, e-mail: beartwa@op.plOdbyło się:
Bardo

Bardo

29 lipca - 2 sierpnia 2022, Bardo Śląskie
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic Przypatrzcie się, siostry, powołaniu waszemu (por. 1 Kor 1, 26) odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Świdnickiej im. św. Anieli w Bardzie Śląskim. Rekolekcje poprowadził ks. Roman Tomaszczuk (diec. świdnicka).
W rekolekcjach uczestniczyło 9 dziewic konsekrowanych, 2 kandydatki i jedna pani rozeznająca powołanie. Panie przyjechały z diecezji zielonogorsko-gorzowskiej (3), świdnickiej (2), bielsko-żywieckiej, drohiczynskiej, toruńskiej, sandomierskiej; archidiecezji częstochowskiej, lubelskiej i poznańskiej.
Panie w niedzielę uczestniczyły we Mszy św. w bardzkim Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej, a w poniedziałek nawiedziły Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej - Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej.

     Bardo Bardo Bardo Bardo Bardo
zaślubiny

22-24 lipca 2022, Trzebinia
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic DAR ZAŚLUBIN odbyły się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Trzebini, poprowadził je ks. Stanisław Szczepaniec, członek Podkomisji KEP ds. IFŻK.
W rekolekcjach uczestniczyło 11 dziewic konsekrowanych i 21 kandydatek do stanu dziewic. Panie przyjechały z diecezji: krakowskiej (11), poznańskiej (4), katowickiej (3), rzeszowskiej (2), ełckiej (2), gdańskiej, legnickiej, radomskiej, świdnickiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, warmińskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, włocławskiej oraz szczecińsko-kamieńskiej.
konsekracja

8-10 lipca 2022, Harmęże, k. Oświęcimia
Rekolekcje dla dziewic konsekrowanych i kandydatek do stanu dziewic DAR KONSEKRACJI odbyły się w Domu rekolekcyjnym Sióstr Misjonarek Niepokalanej, poprowadził je ks. Stanisław Szczepaniec, członek Podkomisji KEP ds. IFŻK.
W rekolekcjach uczestniczyło 8 dziewic konsekrowanych i 13 kandydatek do stanu dziewic. Panie przyjechały z diecezji: krakowskiej (8), bielsko-żywieckiej (2),katowickiej (2), koszalińsko-kołobrzeskiej (2) oraz lubelskiej, opolskiej, płockiej, poznańskiej, sandomierskiej, siedleckiej i warszaawsko-praskiej.
JG

24-26 czerwca 2022, Łódź
Dni skupienia dla dziewic konsekrowanych i kandydatek W miłości nie ma lęku (1 J 4,18) odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Ojców Franciszkanów, ul. Krecia 37. w Łodzi. W rekolekcjach wzięły udział 42 panie (29 konsekrowanych i 13 kandydatek): 6 z diecezji warszawskiej, po 2 osoby z diecezji wrocławskiej, katowickiej, łowickiej i elbląskiej, po 1 osobie z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, krakowskiej i sandomierskiej oraz 25 osób z diecezji łódzkiej. Opiekę duchową sprawował o. Grzegorz Radomiak SJ. Konferencje mówiły dziewice konsekrowane, materiały dostępne pod linkami:
konferencja 1 - Czy dziewica konsekrowana może się bać?
konferencja 2 - Miłość, która wyzwala do służby
konferencja 3 - Miłość, która nadaje sens
konferencja 4 - Miłość, która zmienia nasze serceJG

4-8 maja 2022, Wadowice
Rekolekcje w milczeniu dla dziewic konsekrowanych DROGA MODLITWY WEWNĘTRZNEJ odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Wadowicach. Rekolekcje prowadził o. Paweł Baraniecki OCD. Uczestniczyło w nich 35 dziewic konsekrowanych i 4 kandydatki 15 diecezji.25-27 lutego 2022, Gródek nad Dunajcem
Rekolekcje poprowadzili ks. Grzegorz Lechowicz, wikariusz biskupi ds. Życia Konsekrowanego diecezji tarnowskiej oraz ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista ARKI. Temat: "Jak pogłębić oblubieńczą więź z Chrystusem: Eucharystia, adoracja, słowo Boże?".
W rekolekcjach wzięły udział 24 panie: 13 dziewic konsekrowanych z diecezji tarnowskiej, gdańskiej, katowickiej, świdnickiej, krakowskiej, sandomierskiej i drohiczyńskiej, 4 kandydatki z diecezji warszaawsko-praskiej, warszawskiej, poznańskiej i bielsko-żywieckiej oraz 7 wdów z diecezji ternowskiej, częstochowskiej i katowickiej.