Powrót na stronę główną


O nas

Wydarzenia

Konsekracje

Dokumenty

Historia

Zreby duchowosci

Modlitwy

Literatura

Linki

Kontakt

Strona Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego
pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski ds. IFŻK


ODBYŁO SIĘ:

JG

JG

JG

JG

JG

JG

JG

30 listopada - 3 grudnia 2023, Częstochowa
- w Rekolekcjach dla stanu wdów wzięło udział 130 osób, w tym 35 kandydatek, z 26 diecezji; rekolekcje dla nich prowadzili: dla konsekrowanych ks. Adam Wilczyński z Kielc, a dla kandydatek bp Wojciech Skibicki z Elbląga.
- w XVIII Pielgrzymce IFŻK na Jasną Górę wzięło też udział 57 dziewic konsekrowanych z 27 diecezji Polski i z Niemiec, 24 kandydatki do stanu dziewic z 14 diecezji oraz dwie osoby przygotowujące się do życia pustelniczego; razem było nas 217 osób.

Rozważanie Apelu Jasnogórskiego w czwartek 30 listopada poprowadził bp Wojciech Skibicki z Elbląga, prowadzący rekolekcje dla kandydatek do stanu wdów - transmisja na kanale Youtube Jasnej Góry.
Radiu Jasna Góra udzilili też wywiadów:
Anna Szadkowska OV (diec. gliwicka)
bp Arkadiusz Okroj (diec. pelplińska)
ks. Tomasz Rusiecki (diec. kielecka)

W sobotę 3 grudnia, przed Mszą Świętą w kaplicy Cudownego Obrazu, konferencję "W SERCU KOŚCIOŁA" wygłosił bp Jacek Kiciński CMF. Spotkanie pielgrzymkowe odbyło się w Bastionie św. Barbary.
Podczas spotkania z Centrum Promocji IFŻK poruszono sprawy bieżące:
- poinformowano o zmianie rzecznika Centrum Promocji IFŻK - funkcję tę przejęła Joanna Wenta OV (archidiec. gdańska); bp Arkadiusz Okroj podziękował też Elżbiecie Hurman OV za dobrą, pełną oddania 9-letnią służbę;
- poruszono problematykę przygotowania do życia pustelniczego;
- omówiono ogólnopolskie wydarzenia formacyjne planowane na rok 2024;
- zaproponowano, aby przyszłoroczna Pielgrzymka na Jasną Górę nie przerywała rekolekcji, ale odbyła się na ich zakończenie; zaplanowano ją na sobotę 30 listopada 2024 r. z możliwością rozszerzenia na piątek i niedzielę.


* * *Gietrzwald

Gietrzwald

22-24 września 2023, Gietrzwałd
Warsztaty rekolekcyjne MARIA I MARTA W ŻYCIU KONSEKROWANYCH WDÓW organizowane przez Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego dla konsekrowanych wdów i wdowców. Prowadził je ks. Sebastian Bisek z Siedlec. Do sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej przyjechało 106 osób z 22 diecezji, w tym 71 wdów konsekrowanych oraz kandydaci do tego stanu: 33 kobiety i dwóch mężczyzn.

Gietrzwald Gietrzwald GietrzwaldGietrzwald

* * *

sw_krzyz

9 września 2023, Święty Krzyż
Pielgrzymka osób konsekrowanych na Święty Krzyż
"W sercu Kościoła"

program

* * *

1-3 września 2023, Gródek nad Dunajcem
Rekolekcje dla indywidualnych form życia konsekrowanego INDYWIDUALNE FORMY ŻYCIA KONSEKROWANEGO DAREM W KOŚCIELE I DLA KOŚCIOŁA. Rekolekcje prowadzili ks. Grzegorz Lechowicz, wikariusz biskupi ds. Życia Konsekrowanego diecezji tarnowskiej oraz ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista ARKI. Wzięło w nich udział 10 dziewic konsekrowanych i 3 wdowy. Panie przyjechały z diecezji tarnowskiej, krakowskiej, gliwickiej, opolskiej i poznańskiej

* * *


JG

JG

1-3 maja 2023, Częstochowa
Zjazd, na którym spotkały się koordynatorki wdów konsekrowanych. Panie przyjechały z diecezji: bydgoskiej, częstochowskiej, elbląskiej, gdańskiej, kieleckiej, katowickiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, krakowskiej, łomżyńskiej, łowickiej, łódzkiej, opolskiej, płockiej, poznańskiej, radomskiej, rzeszowskiej, siedleckiej, szczecińskiej, świdnickiej, toruńskiej, warszawsko-praskiej, wrocławskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, zamojsko-lubaczowskiej – łącznie 39 wdów wspomagających księży odpowiedzialnych za formację duchową stanu wdów.
Wysłuchano dwóch konferencji:
1. Maryja wzorem wdów – ks. Kazimierz Skwierawski z Krakowa.
2. Modlitwa i służba – ks. Tomasz Rusiecki z Kielc, Przewodniczący Podkomisji KEP ds. IFŻK.

szczegółowe informacje

Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra Jasna Góra

* * *