Powrót na stronę główną


O nas

Wydarzenia

Konsekracje

Dokumenty

Historia

Zreby duchowosci

Modlitwy

Literatura

Linki

Kontakt

Strona Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego
pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski ds. IFŻK


ZAPRASZAMY NA:


30 czerwca 2024 r. o godz. 16.00, w Bazylice archikatedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach ks. bp Jan Piotrowski, Biskup kielecki włączy do stanu wdów cztery panie.

* * *


Niepokalanow

13-15 września 2024, Niepokalanów
Rekolekcje dla wdów i wdowców W NURCIE MODLITWY KOŚCIOŁA.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ewą Bednarską OVd - tel. 696 833 832.

* * *

ODBYŁO SIĘ:


JG

1-3 maja 2024, Częstochowa
Pielgrzymka stanu wdów do Matki Bożej Jasnogórskiej.
Wzięło w niej udział 47 wdów z 16 diecezji, konferencje wygłosili: o. Jakub Szymczycha OSPPE, ks. Tomasz Rusiecki i ks. Kazimierz Skwierawski. szczegółowe informacje

* * *

JG

JG

JG

JG

JG

JG

JG

30 listopada - 3 grudnia 2023, Częstochowa
- w Rekolekcjach dla stanu wdów wzięło udział 130 osób, w tym 35 kandydatek, z 26 diecezji; rekolekcje dla nich prowadzili: dla konsekrowanych ks. Adam Wilczyński z Kielc, a dla kandydatek bp Wojciech Skibicki z Elbląga.
- w XVIII Pielgrzymce IFŻK na Jasną Górę wzięło też udział 57 dziewic konsekrowanych z 27 diecezji Polski i z Niemiec, 24 kandydatki do stanu dziewic z 14 diecezji oraz dwie osoby przygotowujące się do życia pustelniczego; razem było nas 217 osób.

Rozważanie Apelu Jasnogórskiego w czwartek 30 listopada poprowadził bp Wojciech Skibicki z Elbląga, prowadzący rekolekcje dla kandydatek do stanu wdów - transmisja na kanale Youtube Jasnej Góry.
Radiu Jasna Góra udzilili też wywiadów:
Anna Szadkowska OV (diec. gliwicka)
bp Arkadiusz Okroj (diec. pelplińska)
ks. Tomasz Rusiecki (diec. kielecka)

W sobotę 3 grudnia, przed Mszą Świętą w kaplicy Cudownego Obrazu, konferencję "W SERCU KOŚCIOŁA" wygłosił bp Jacek Kiciński CMF. Spotkanie pielgrzymkowe odbyło się w Bastionie św. Barbary.
Podczas spotkania z Centrum Promocji IFŻK poruszono sprawy bieżące:
- poinformowano o zmianie rzecznika Centrum Promocji IFŻK - funkcję tę przejęła Joanna Wenta OV (archidiec. gdańska); bp Arkadiusz Okroj podziękował też Elżbiecie Hurman OV za dobrą, pełną oddania 9-letnią służbę;
- poruszono problematykę przygotowania do życia pustelniczego;
- omówiono ogólnopolskie wydarzenia formacyjne planowane na rok 2024;
- zaproponowano, aby przyszłoroczna Pielgrzymka na Jasną Górę nie przerywała rekolekcji, ale odbyła się na ich zakończenie; zaplanowano ją na sobotę 30 listopada 2024 r. z możliwością rozszerzenia na piątek i niedzielę.


* * *

centrum

Pozostałe wydarzenia

* * *