Powrót na stronę główną


Wydarzenia

Konsekracje

Dokumenty

Historia

Zreby duchowosci

Modlitwy

Literatura

Linki

Kontakt

Strona Centrum Promocji Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego
pod patronatem Podkomisji Konferencji Episkopatu Polski ds. IFŻK


ZAPRASZAMY NA:

itzk

Instytut Teologii Życia Konsekrowanego zaprasza na
Kurs Teologii Życia Konsekrowanego,
który w tym roku szkolnym odbywać się będzie online.
informacja.


* * *


JG

3-6 grudnia 2020, Częstochowa
Podkomisja KEP ds. IFŻK zaprasza na coroczne rekolekcje dla wdów konsekrowanych i rekolekcje dla kandydatek do stanu wdów.

Rekolekcje połączone będą z XV Pielgrzymką Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 5 grudnia.

Szczegółowe informacje i zapisy będą po 1 listopada


* * *

ODBYŁO SIĘ:11-13 września 2018, Łódż
W Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się 48 godzinne skupienie dla wdów konsekrowanych z diecezji łódzkiej. Tematem były „Rady Ewangeliczne”. Opiekę duchową wraz z posługą sakramentalną sprawował o. Grzegorz Radomiak SJ – asystent kościelny stanu wdów.


* * *28-30 sierpnia 2020, Stara Wieś
W 15 rocznicę konsekracji wdów, prekursor powołania Stanu Wdów na Podkarpaciu, ks. Franciszek Rząsa razem z o. Leszkiem Balczewskim SJ, poprowadzili 3-dniowe rekolekcje w temacie: „Zachwyt Miłością Jezusa Chrystusa”. Spotkanie, pełne dziękczynienia za łaskę powołania, miało miejsce w malowniczym zakątku Starej Wsi k/ Brzozowa, w jezuickiej Willi, co tworzyło wyjątkowy klimat do kontemplacji.


* * *


JG

JG

28 listopada - 1 grudnia 2019, Częstochowa
Coroczne rekolekcje stanu wdów, połączone z XIV Pielgrzymką Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego na Jasną Górę. Na Pielgrzymkę przybyło około 260 osób, w tym 108 wdów i jeden wdowiec konsekrowany oraz 32 kandydatki do tego stanu.
Rekolekcje rozpoczęły się w Kaplicy Cudownego Obrazu MB Mszą świętą, której przewodniczył ks. bp Arkadiusz Okroj, Przewodniczący Podkomisji ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego. Rekolekcje dla wdów konsekrowanych głosił o. Rafał Klimas OFM, diecezjalny asystent, pod hasłem: „Dać siebie Bogu na ofiarę jako wyraz rozumnej służby”.

szczegółowe informacje


* * *


Torun

13-14 września 2019, Toruń
Sympozjum dla stanu wdów "Tożsamość wdowy konsekrowanej".
W sympozjum uczestniczyło 170 osób, w tym dwóch biskupów, 13 księży, 136 wdów konsekrowanych i 19 kandydatek do tego stanu. Wdowy przyjechały z 29 diecezji polskich.

ks. prof. Bogdan Czupryn, WSD Płock, wprowadzenie w dyskusję podsumowującą Seminarium, Rola wdowy konsekrowanej w życiu parafii i diecezji.

szczegółowe informacje
relacja z sympozjum

Torun


* * *


Omówienie Stanu Wdów w diecezjach polskich
(Ordo Viduarum OVd)


Stan Wdów w Polsce